Poznaj światy Macieja Kaźmierczaka #1

Dla wielu wakacje to czas odpoczynku, jednak nie dla Macieja Kaźmierczaka. Codzienne wklepywanie dziesiątek tysięcy znaków to dla niego chleb powszedni – opowiadania, powieści. Okres ten minął mu pod znakiem kończenia powieści psychologicznej „Złośliwość rzeczy martwej” oraz szlifowania opowiadań, które w późniejszym czasie brały udział w ogólnopolskich konkursach. Nie raz i nie dwa udało się Maćkowi wygrać coś, czym się wielce szczyci. A było to tak:

1. W lipcu wygrał konkurs SF-bizarro na portalu Niedobre Literki, opowiadaniem “New World”.

2. W połowie lipca został wyróżniony w konkursie na opowiadanie z Zieloną Górą w tle „Fantazje Zielonogórskie III”. Jego tekst „Dar od Boga” zostanie wydany w papierowej antologii, której premiera zapowiadana jest na 30 września.

3. Pod koniec lipca został finalistą „Światów Zajdla” – konkursu organizowanego przez stowarzyszenie Avangarda. Stowarzyszenie to organizuje najważniejszy w kraju, ogólnopolski konwent Polcon (zjazd miłośników fantastyki, skupiający przez cztery dni ponad 12 tys. osób). Dzięki znakomitemu opowiadaniu socjologiczno-psychologiczno-antyutopijemu „Nagranie”. Nagrody zostały wręczone podczas gali rozdania nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w Sali Kongresowej.

4. W pierwszych dniach sierpnia dowiedział się, że został finalistą Horyzontów Wyobraźni 2013 – największego i najważniejszego dla pisarzy konkursu na opowiadanie fantastyczne. Organizowany od 2009 r., w każdej edycji przyjmujący ok. pół tysiąca prac, z których wybiera się finałową dwudziestkę. W  tym roku znalazł się w niej tekst Maćka.

 

Za dwa tygodnie kolejna aktualizacja, w której przybliżymy wam teksy Maćka opublikowane w czasie wakacji. Umieścimy na naszej stronie oryginalne pliki PDF z magazynami i antologiami, w których zostały zamieszczone jego teksty. Mamy nadzieję, że będziecie czekać z niecierpliwością.
A jeżeli naprawdę spieszy Wam się, aby jak najwięcej dowiedzieć się o twórczości i osiągnięciach Maćka, to zapraszamy na jego stronę na Facebooku:

Dodaj komentarz